UWAGA LOGOWANIE DO ELEKTRONICZNEGO SYSTEMU NABORU

Drodzy kandydaci do Liceum Plastycznego rejestracji do elektronicznego systemu naboru można dokonywać w dniach 8 - 19 maja 2017 poprzez portal oświatawradomiu.pl.

Link bezpośredni https://naborpg.oswiatawradomiu.pl/kandydat/app/access_locked.html aktywny w dniach podanych powyżej,

HARMONOGRAM BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH DLA KANDYDATÓW DO LICEUM PLASTYCZNEGO

MIESIĄC

J.Strzelecki/E. Jaworska

20.05. 2017

B.Żelawska/A.Dobrowolska

Zapisy na zajęcia wyłącznie w godzinach od 8.00 do 15.00 (poniedziałek – piątek) sekretariat szkoły, tel. 48 340 28 38

Na zajęcia z rysunku, malarstwa należy zabrać: blok rysunkowy A3, ołówki o różnej twardości, gumkę, naczynie na wodę, farby

plakatowe, pędzle i obuwie na zmianę.

Na zajęcia z rzeźby należy zabrać: fartuch i obuwie na zmianę.

Kandydaci do Liceum Plastycznego na konsultacje mogą  przynieść do omówienia swoje prace plastyczne.

Konkurs na najpiękniejszą kartę wielkanocną w języku niemieckim rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Otrzymaliśmy wiele bardzo pięknych prac z różnych szkół. Nagrodzone prace wyróżniały się niepowtarzalnym nastrojem i estetyką oraz poprawnością językową.  Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy!

NAGRODY

I miejsce- Daria Stanios (Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu)

II miejsce- Amelia Lubasinska (Państwowe Gimnazjum Nr 10)

III miejsce- Barbara Kędzierska (Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu)

WYRÓŻNIENIA

Małgorzata Kozłowska (Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu)

Kinga Dróżdż (Państwowe Gimnazjum Nr 2)

Patryk Supeł (Państwowe Gimnazjum Nr 2)

Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego

Informujemy, że zajęcia z wiedzy o sztuce z p. Anną Łaszanowską w dniu 26 kwietnia 2017 r. (środa) nie odbędą się z powodu zwolnienia lekarskiego nauczyciela.

(2017.04.07) uczniowie z klasy 1 LP w Muzeum Wyobraźni w Częstochowie

Magiczna 7,kwietniowy piątek, deszczowy dzień, Częstochowa .

To był kierunek naszej podróży w czasie i przestrzeni do Muzeum Wyobraźni autorskiej galerii Tomasza Sętowskiego. Uczniowie z klasy 1 LP zostali zaproszeni do odwiedzenia artysty i zapoznania się z jego twórczością . A wszystko to stanowi preludium do ważnego wydarzenia , o którym pisze redaktor Małgorzata Ziewiecka na stronie http://www.coolturalnyradom.pl/news/show/5856/niezwykle-spotkanie-mlodziezy-z-radomskiego-plastyka.

Zdjęcia na stronie https://www.fotobox.ovh/album/21/8DfEIVYO

To właśnie dzięki jej pasji i zaangażowaniu udało nam się spędzić tak twórczo czas.Zawieźliśmy zaproszenie dla p. T. Sętowskiego na planowaną wystawę.Najważniejsze dla nas okazały się: twórcza rozmowa dotycząca prac artysty, wizyta na pięterku w pracowni pachnącej farbami , obraz na sztaludze jeszcze w fazie tworzenia, dziwne obiekty muzealne rodem z filmów SF ( wdzięczne obiekty do fotografowania się) a także mural zatytułowany " Wieża Babel", który obejrzeliśmy wspólnie z autorem na częstochowskim deptaku.Nie przeszkadzał nam padający deszcz, najważniejsze słowa docierały do naszych  serc i wyobraźni.

20 maja o godz. 17:00 w radomskim PLASTYKU odbędzie się otwarcie niezwykłej wystawy prac polskich artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego zatytułowanej Metamorfoza, poświęconej pamięci Zdzisława Beksińskiego. 61 obrazów autorstwa 48 artystów. Lista nazwisk jest imponująca: min.: Tomasz Sętowski, Rafał Olbiński, Marcin Kołpanowicz, Krzysztof Izdebski - Cruz, Zofia Błażko, Kazimierz Kalkowski, Dariusz Kaleta, Edawrd Szuterr... i wielu cenionych, współczesnych tórców, których Wam niebawem przedstawimy. Wśród nich także przedstawiciele młodego pokolenia, których prace są istną intelektualną prowokacją, zaskakującą opowieścią o... przemianie.

Już 20 maja oczarujemy Was niezwykłą sztuką!

A już teraz zobacz stronę internetową wystawy http://www.metamorfoza.radom.pl/

Wystawę pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego będziemy mogli oglądać do 30 czerwca. Obrazy przyjadą do Radomia dzięki wsparciu radomskich firm i mediów.

Opiekunami młodzieży byli Jakub Strzelecki i Halina Bobryk.

HTB

Szkolenia w ramach projektu „Przez kształcenie do sukcesu”

Zapraszamy wszystkich nauczycieli na szkolenia w ramach projektu „Przez kształcenie do sukcesu”.

pobierz

Wyniki konkursu "Być jak Leonardo..."

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY

KONKURS PLASTYCZNY „Być jak Leonardo …”

Prezentacja szkoły 2017

Autorem prezentacji jest p. Alina Włodarz

Staże i praktyki zagraniczne

Realizacja projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo"
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program „Uczenie się przez całe życie” Erasmus+ – Europejskie Staże Zagraniczne
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
"Nowe technologie w ceramice i sztukaterii".

W ramach projektu młodzież ZSP doskonaliła warsztat pracy w zakresie sztukaterii i ceramiki, poznawała procesy technologiczne z uwzględnieniem doboru właściwych narzędzi oraz zasady bhp zgodne z normami i standardami unijnymi. Miała możliwość zapoznania się z formami edukacyjnymi i systemem szkolnictwa w Niemczech. Zwiedziła zabytki Magdeburga, Drezna, Poczdamu i Berlina. Ważnym elementem stażu było poznanie kultury zawodowej i norm zachowań współpracowników i opiekunów strony niemieckiej co pozwoliło uczniom rozwinąć się zarówno w aspekcie zawodowym jak i sprawności językowej. Staż zakończył się rozdaniem certyfikatów potwierdzających nabycie nowych umiejętności.