Home

Bezpłatny Kurs Przygotowawczy dla Kandydatów na rok 2016/2017

Kandydatów do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach artystycznych przygotowujących do praktycznej części egzaminu wstępnego. Poniżej podajemy link do harmonogramu zajęć.

 

HARMONOGRAM BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH DLA KANDYDATÓW DO OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY SZTUK PIĘKNYCH I LICEUM PLASTYCZNEGO

 

Zapisy na zajęcia wyłącznie w godzinach od 10.00 do 14.00 (poniedziałek – piątek) sekretariat szkoły, tel. 48 340 28 38.


Na zajęcia z rysunku, malarstwa należy zabrać: blok rysunkowy A3, ołówki o różnej twardości, gumkę, naczynie na wodę, farby plakatowe, pędzle i obuwie na zmianę.
Na zajęcia z rzeźby należy zabrać: fartuch, blok A3, ołówki o różnej twardości i obuwie na zmianę.


Kandydaci do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego mogą na konsultacje przynieść do omówienia swoje prace z rysunku, malarstwa i rzeźby (prace plastyczne realizowane samodzielnie, mogą być w różnych technikach i materiałach).

 

 

KRYTERIA w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów na rok 2016/2017

Zachęcamy do zapoznania się z załącznikiem Nr 3 do Uchwały Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i placówek prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia, określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów oraz przyznania liczby punktów każdemu kryterium.

UCHWAŁA NR 260/2015 RADY MIEJSKIEJ W RADOMIU z dnia 21 grudnia 2015 r

 

POCZTÓWKA Z FERII W JĘZYKU NIEMIECKIM

Drodzy uczniowie. Przypominamy, że również podczas zimowego wypoczynku możecie zapracować na ocenę z języka niemieckiego. Wystarczy, że prześlecie pocztówkę z ferii (może być własnoręcznie zrobiona), z pozdrowieniami po niemiecku. Zaadresujcie ją wg wzoru:

1. Imię nazwisko nauczyciela uczącego
2. adres szkoły, czyli:
Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
Al. Grzecznarowskiego 13
26 - 600 Radom

Z niecierpliwością czekamy na Wasze kartki.


Nauczyciele języka niemieckiego

 

Podsumowanie V Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu

W dniu 11 grudnia 2015 w murach Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie V Ogólnopolskiego Biennale Autoportretu w Rysunku Uczniów Szkół Plastycznych Radom 2015. Zapraszamy do relacji fotograficznej z tego wydarzenia i internetowej galerii prac.

 

INTERNETOWA GALERIA PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

 

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA NAGRÓD i WERNISAŻU WYSTAWY POKONKURSOWEJ

 

Uwaga! Fałszywa aplikacja do e-Dziennika

Urząd Miasta w Radomiu informuje, że w sklepie Google-Play dostępna jest fałszywa i niebezpierczna aplikacja mobilna e-Dziennik Oświata w Radomiu, która nie ma nic wspólnego ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania Oświatą. Użytkownicy wpisując login i hasło w tej aplikacji narażają się na utratę danych osobowych i dostępu do swojego konta.

 

(2015.11.27) Nagroda Prezydenta Miasta Radomia dla Julii Kowalskiej

 

 

W dniu 27-go listopada 2015 uczennica klasy 5 OSSP Julia Kowalska otrzymała prestiżową Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia za szczególne osiągnięcia artystyczne. Nagroda została wręczona podczas Koncertu Galowego z okazji 90-lecia Szkolnictwa Muzycznego w Radomiu. Uroczystości towarzyszyła indywidualna wystawa Julii. Gratulujemy.

 

 

Więcej…

 

(2015.11.22) Wyróżnienie w konkursie Fasada Roku 2014 w kategorii Budynek po renowacji

Konkurs organizowany przez firmę BAUMIT trwa od 2007 roku i zapisał się już w kalendarium najważniejszych wydarzeń w branży architektonicznej .

Jury złożone z czołowych specjalistów, cenionych architektów wyłania corocznie najlepsze realizacje w jednej z pięciu kategorii.

Jedną z nich jest Budynek po renowacji.

W 2014r w tej kategorii wpłynęło 17 zgłoszeń obiektów z całej Polski. Zgłoszenie wysłane przez dyrekcję Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu w zdobyło Wyróżnienie Internautów w konkursie Fasada Roku 2014 w kategorii Budynek po renowacji.

 

DOPALACZE

27 października 2015 roku podczas zebrań z rodzicami przeprowadzona została ankieta dotycząca zjawiska dopalaczy. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wynikającym z ankiety, zamieszczamy w zakładce Dla rodziców informacje, które pozwolą Państwu poszerzyć wiedzą na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym materiałem.

 

Więcej…

 

Staże i praktyki zagraniczne

Realizacja projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo"
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program „Uczenie się przez całe życie” Erasmus+ – Europejskie Staże Zagraniczne
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
"Nowe technologie w ceramice i sztukaterii".

 

W ramach projektu młodzież ZSP doskonaliła warsztat pracy w zakresie sztukaterii i ceramiki, poznawała procesy technologiczne z uwzględnieniem doboru właściwych narzędzi oraz zasady bhp zgodne z normami i standardami unijnymi. Miała możliwość zapoznania się z formami edukacyjnymi i systemem szkolnictwa w Niemczech. Zwiedziła zabytki Magdeburga, Drezna, Poczdamu i Berlina. Ważnym elementem stażu było poznanie kultury zawodowej i norm zachowań współpracowników i opiekunów strony niemieckiej co pozwoliło uczniom rozwinąć się zarówno w aspekcie zawodowym jak i sprawności językowej. Staż zakończył się rozdaniem certyfikatów potwierdzających nabycie nowych umiejętności.